Biaktívne kolagénové peptidy Verisol® od výrobcu Gelita získali v Japonsku schválenie ako potravina s funkčným tvrdením

Biaktívne kolagénové peptidy Verisol® od výrobcu Gelita získali v Japonsku Foods with Function Claim (FFC) pre elasticitu pokožky, po tom čo ho Gelita predložila na schválenie ako potravina s funkčným tvrdením. Funkčné tvrdenia sú založené na vedeckých dôkazoch, ktoré dokazujú ich priaznivé účinky na zdravie a bezpečnosť. Uvádza sa, že VERISOL® udržuje elasticitu pokožky a podporuje zdravie pokožky.

Japonská kategória zdravotných tvrdení „Foods with Function Claim (FFC)“ bola zavedená v apríli 2015 s cieľom zlepšiť dostupnosť produktov, ktoré sú jasne označené určitými nutričnými alebo zdravotnými funkciami. To umožňuje spotrebiteľom robiť informovanejšie rozhodnutia.

Koji Tanabe, generálny riaditeľ GELITA Japan, hovorí: „V Japonsku sú kolagénové peptidy už dobre známe ako zložka „krása zvnútra“. Udelenie tohto zdravotného tvrdenia je však pre trh veľmi dôležitým míľnikom.“

„Výrobcovia môžu priamo ukázať spotrebiteľom preukázané zdravotné prínosy kolagénových peptidov VERISOL® na ich etiketách potravín. Okrem toho odporúčaná denná dávka 2,5 g denne a dobré technologické vlastnosti priťahujú aj nový obchodný rozvoj s VERISOL® v Japonsku."

Účinnosť a bezpečnosť prípravku VERISOL od spoločnosti GELITA bola podložená kvalitnými vedeckými štúdiami, ktoré viedli k tomu, že potravinárske a nápojové spoločnosti teraz môžu predávať svoje výrobky s funkčným tvrdením v Japonsku. VERISOL obsahuje čisté kolagénové peptidy, ktoré boli špeciálne vyvinuté tak, aby poskytovali najvyššiu možnú účinnosť v ľudskej pokožke.

Stimulujú fibroblasty v derme, čím sa podstatne zvyšuje syntéza kolagénu, elastínu a proteoglykánov – všetky sú nevyhnutné pre elasticitu pokožky.

Okrem toho je VERISOL vysoko rozpustný a má takmer neutrálnu chuť. Dá sa teda jednoducho začleniť do rôznych druhov tekutých a iných jedál alebo nutrikozmetiky.