Otázka: Dobrý deň, zaujala ma Vaša stránka a keďže mám problémy so zažívaním - neustále nafukovanie, pocit sýtosti, zlé trávenie, mám záujem o prípravky Psyllium, alebo Bificol. Neviem však, v čom je rozdiel. Prosím Vás o vysvetlenie, príp. ponuku aj iných prípravkov na zlepšenie trávenia (a najmä proti častému nafukovaniu, keď mi už ani Espumisan nepomáha.) Ďakujem.

Odpoveď: Hlavný rozdiel medzi prípravkami Psyllium a Bificol je v tom, ze Psyllium je samotná vláknina zo šupiek osemenia rastliny Skorocela indického a Bificol je naviac obohatený bifidokultúrami, ktoré vlastne napomáhajú vytvárať lepšie prostredie v črevách /jeho cena je preto i vyššia/.

Otázka: Ako konzumovať psyllium, keď mi nevyhovuje jeho špecifická chuť?

Odpoveď: Jeden zo spôsobov ako prekonať špecifickú chuť zmesi psyllia a vody, je taký, že naberieme primerané množstvo psyllia na lyžičku, dáme do úst a zapijeme vodou. Pri tomto spôsobe spomínaná zmes vody a psyllia vzniká až v črevnom trakte. Ďalším spôsobom je konzumácia psyllia ako prídavnej zmesi do jogurtu.

Otázka: Obsahuje sojové mlieko mliečnu bielkovinu (kaseinat)?

Odpoveď: Sójové mlieko sa vyrába len z rastliných surovín. V súčasnosti ju obsahuje len sójová pochúťka do kávy 350g. 

Otázka: Sú všetky vaše sójové mlieka vyrobené z geneticky nemodifikovaných surovín?

Odpoveď: Ano, všetky výrobky spoločnosti ASP s.r.o. a teda aj sójové mlieko sú vyrábené zo surovín geneticky nemodifikovaných a pravidelne sa kontrolujú na GMO v akreditovanom laboratóriu ŠVPS v Dolnom Kubíne.

Otázka: Kde všade je možné kúpiť vaše výrobky?

Odpoveď: Výrobky ASP s.r.o. je možne kúpiť vo veľkoobchodných sieťach Coop Jednota, Tesco, Kaufland, Metro a všetkých dobrých lekárňach a predajniach zdravej výživy.