Rozdiel medzi čistým (natívnym) kolagénom a bioaktívnym kolagénovým peptidom

Bioaktívne kolagénové peptidy - ingrediencie založené na vede.

Mobilné kĺby, stabilné kosti, hladká pokožka, lesklé vlasy a zdravé nechty - kľúčová úloha bioaktívnych kolagénových peptidov.

Rozdiel medzi čistým (natívnym) kolagénom a bioaktívnym kolagénovým peptidom:

  • Čistý natívny kolagén -  je tvorený z troch veľmi dlhých reťazcov aminokyselín, ktoré sa krútia do špirálovej konformácie. Táto pevne skrútená špirála dáva kolagénu silu na vybudovanie nášho tela, ale je ťažké ho rozložiť počas trávenia a je príliš veľký na to, aby prešiel cez stenu čreva.

Môže sa vôbec čistý kryštalický kolagén vstrebať ? Vplyvom rôznych faktorov dochádza s vekom k poklesu produkcie kolagénu (hormonálne zmeny, alkohol, stres, dehydratácia, trauma atď. ) Z toho vyplýva potreba dodávať kolagén externe. Problém je však v tom, že pevne viazané firbrily kolagénu sú veľmi odolné voči enzymatickej hydrolýze a ľudský organizmus nie je schopný ich rozštiepiť na malé vstrebateľné časti. Kolagén sa síce štiepi, ale na pomerne veľké časti, ktoré sa ťažko vstrebávajú a tým sa znižuje biologická postupnosť kolagénu. Kolagén v nehydrolyzovanej, plnej dĺžke nie je účinným perorálnym doplnkom. Tento problém rieši firma ASP s.r.o. použitím bioaktívnych kolagénových peptidov, ktoré sú určené na konkrétny problém organizmu.

  • Bioaktívny kolagénový peptid - sú krátke reťazce aminokyselín odvodené od kolagénu, získané riadenou enzymatickou hydrolýzou kolagénu. Tým, že sú tvorené krátkymi reťazcami sa oveľa ľahšie vstrebávajú do krvného obehu. Po konzumácii a absorpcii sa pohybujú v tele, opravujú, obnovujú a dodávajú energiu. Kolagénové peptidy použité v našich výrobkoch sú špeciálne navrhnuté tak, že dĺžka ich reťazcov rozhoduje o pôsobení na konkrétny problém v tele.

FORTIGEL® na kĺby, TENDOFORTE®* na šľachy a väzy, BODYBALANCE® na svaly, VERISOL® je na vlasy, nechty a pokožku

Bioaktívne kolagénové peptidy zlepšujú kvalitu života. Sú optimalizované tak, aby maximalizovali stimuláciu ľudských buniek zapojených do biosyntézy (vytvárania) kolagénu. Bioaktívne kolagénové peptidy použité vo výrobkoch firmy ASP s.r.o. sú vyrobené špeciálnym patentovaným procesom a preto sú veľmi čisté, vysoko účinné a veľmi dobre znášané. Vďaka tejto kvalite nie sú alergénne, neobsahujú živočíšne tuky, lepok, puríny, cholesterol alebo laktózu. Početné štúdie preukázali nasledujúce účinky bioaktívnych kolagénových peptidov:

• zlepšenie pružnosti kože (Proksch a kol., 2014)

• regeneráciu strateného tkaniva chrupavky (McAlindon a kol., 2011)

• zníženie aktivity kĺbov (Zdzieblik a kol., 2017; Clark a kol., 2017) ., 2008)

• posilnené šľachy a väzy na každodenné činnosti a šport (Praet a kol., 2019; Dressler a kol., 2018)

• zvýšenie svalovej hmoty u mladých dospelých, žien v premenopauzálnom období a starších mužov (Kirmse a kol., 2019 ; Jendricke a kol., 2019; Zdzieblik a kol., 2015)

• zvýšená denzita kostí u postmenopauzálnych žien (König a kol. 2018)