Nie je kolagén ako kolagén. Firma ASP Divina vyrába prípravky s obsahom vysokokvalitného hydrolizátu kolagénu značeného ako bioaktívny kolagén. Toto označenie sa môže používať na základe klinických testov uskutočnených výrobcom, ktorý patrí k najlepším na svete.

Čo je kolagén ?

Kolagén je bielkovina, ktorá sa skladá približne z 20 druhov aminokyselín. Je základnou organickou zložkou chrupaviek, kože, kostí, šliach a väzív.

Je hlavným pilierom spojivového tkaniva a najdôležitejšia bielkovina, ktorá tvorí 1/3 bielkovín tela.

Kolagénov môže byť až 5 druhov. Podstata výrobkov firmy ASP Divina nie je výroba podľa typu kolagénu, ale podľa potreby organizmu.

Bioaktívne kolagénové peptidy (aminokyseliny) sú špeciálne peptidy, ktoré podporujú vyššiu tvorbu kolagénu v organizme. To znamená, že kolagénové peptidy sú vysoko biologicky dostupné a živiny sú dobre absorbované v tele.

Kolagénové peptidy sú vyrobené z kolagénu v prirodzenom enzymatickom procese. Kolagénové peptidy sú stavebné bloky proteínov s krátkym reťazcom produkované hydrolýzou prirodzeného (natívneho) kolagénu. V závislosti o od použitého enzymatického procesu sa vytvára charakteristický obrazec kolagénových fragmentov, ktoré sú vhodné pre rôzne potravinové aplikácie.

Technologické vlastnosti:

  • Vynikajúca rozpustnosť
  • Tepelná stabilita
  • Nízka viskozita
  • Neutrálna chuť a vôňa

Kľúčom tejto technológie je enzymatický krok rozštiepenia kolagénu na špecifické peptidy. (z trojitej helixovej vrstvy kolagénového vlákna)

Bez špecifikácie z akého typu kolagénu sa daný výrobok vyrába, rozlišujeme ich podľa potreby organizmu na jednotlivé druhy:

  • Pre potreby tvorby dermálneho kolagénu - vrásky, ochabnutá pokožka, celulitída, nechty, vlasy
  • Na podporu bolesti kĺbov
  • Posilnenie väzov a šliach