FORTIBONE® - chýbajúci článok v starostlivosti o zdravie kostí

  • Zvýšenie hustoty minerálov v kostiach
  • Klinicky znázornené účinky na tvorbu kostí
  • Nie sú známe žiadne vedľajšie účinky

 fortibone pdf

Kolagén – proteín ľudského tela

Kolagén je jednou z hlavných zložiek ľudského tela. Asi 30% nášho celkového telesného proteínu je kolagén. Kolagén je dôležitý pre pohyblivé kĺby, stabilné kosti, zdravé svaly, silné väzy a šľachy, hladkú pokožku, lesklé vlasy a zdravé nechty. Je to jeden z primárnych štrukturálnych proteínov spojivového tkaniva a tiež vyskytujúcich sa hojne  v krvných cievach, medzistavcových diskoch, krvno-mozgovej bariére, rohovke, dentíne a črevnej steny - životne dôležitá súčasť nášho celého tela.

Bioaktívne kolagénové peptidy®

GELITA Bioaktívny kolagénový peptid (BCP) je zloženie rôznych špecifických peptidov optimalizovaných pre špecifické fyziologické výhody. Peptidy sú odvodené z vysoko kontrolovaného výrobného procesu kolagénu, ktorý je stanovený hydrolyzačnými podmienkami. V dôsledku toho sa Gelita Bioaktívne kolagénové peptidy ® líšia fyziologickou funkčnosťou. Sú optimalizované na maximalizáciu stimulovania ľudských buniek, ktoré sa podieľajú na biosyntéze kolagénu.

Kosti potrebujú viac než len vápnik

Zdroje vápnika sú všade, napriek tomu stále viac a viac ľudí trpí osteoporózou a osteopéniou. Kosť je zmes minerálnych kryštálov uložených v organickej matrici kolagénu. Samotné kryštály by boli extrémne krehké a náchylné na zlomeniny. Tak ako most je postavený z betónu a ocele, kolagén je v kostiach nevyhnutný pre pružnosť a elasticitu. Je dôležité, aby bol kostrový systém zdravý. Osteoporóza (OP) je stav charakterizovaný nízkou kostnou hmotou a mikroarchitektonickým poškodením kostného tkaniva, ktoré vedie k zvýšenej krehkosti kostí a následného rizika zlomeniny. Osteopénia, počiatočná fáza osteoporózy, môže začať vo veku 35 rokov, kedy sa kostná hmota postupne znižuje. Pravdepodobnosť vzniku zlomeniny sa zvyšuje s vekom. Riziko zlomeniny kostí sa zdvojnásobuje každých desať rokov pri oboch pohlaviach. 

Špecifické peptidy FORTIBONE® stimulujú kostné bunky na zvýšenie syntézy kostných zložiek, ako je napríklad kolagén. Majú určitý "signalizačný účinok" na osteoblasty na vyváženie degradácie kolagénu v extracelulárnej kostnej matrici, ktorá je základnou štruktúrou pre mineralizáciu kostí. Okrem toho FORTIBONE® ovplyvňuje degeneratívne procesy v kostiach znížením aktivity osteoklastov. Výsledkom je značne vyššia syntéza kolagénovej kostnej hmoty.

Je klinicky dokázané, že podporujú zdravie kostí

Štúdie dokazujú potenciál prípravku FORTIBONE. Počas obdobia 12 mesiacov sa zúčastnilo 180 žien so zníženou kostnou hmotou terapie s denným príjmom 5g FORTIBONE a placeba. Zmeny v hustote kostnej hmoty sa merali v oblasti chrbtice a femorálneho krku účastníkov, ktoré boli zistené pomocou skenov DXA.

Spotreba FORTIBONE® ukázala výrazné zlepšenie hustoty kostí. Výsledky preukázali výrazné zvýšenie BMD (hustota minerálov v kostiach) po doplnení FORTIBONE® u žien trpiacich osteopéniou alebo osteoporózou. Výsledky naznačujú anabolický účinok. FORTIBONE® je zaujímavá možnosť na znižovanie degenerácie kostí.

Osteoporóza a osteopénia sú globálne problémy

Kostná atrofia, strata kostnej hustoty a stabilita kostí, je problémom, s ktorými sa musia zvlášť vyrovnať ženy po menopauze. Ale nielen ony. Osteoporóza je hlavnou hrozbou pre verejné zdravie pre odhadovaných 44 miliónov občanov USA a pre 55% všetkých američanov vo veku 50 rokov a starších. Vzhľadom na zvýšenú životnosť človeka sa osteopénia a osteoporóza postupne zmenili na významný celosvetový problém v oblasti zdravia, čo spôsobilo v Európskej únii hospodárske náklady vo výške 37 miliárd EUR a 20 miliárd amerických dolárov v USA. 

FORTIBONE® je vyvinutý na podporu zdravia kostí, zvyšovania hustoty kostí a znižovania degradačných procesov. Produkty FORTIBONE® sú lákavé pre starších ľudí a tiež pre fyzicky aktívnych spotrebiteľov, ktorí majú záujem o udržanie dobrého zdravia.