V tehotenstve je veľmi častý sklon ku vzniku zápchy. Príčina je vo vysokej plazmatickej koncentrácii progesterolu, súvisí i s rastúcou maternicou, ktorá svojím tlakom na črevá a konečník túto situáciu ešte zhoršuje. V tomto stave tehotenstva je výber laxatív tiež obmedzený a tu sa ukazuje ako veľmi dobrá náhrada Psyllium PLUS (alebo BIFICOL) kvôli svojmu komplexnému pôsobeniu.

Vo výžive tehotnej ženy má Psyllium PLUS hneď niekoľko výhod – dopĺňa nedostatok vlákniny v potrave a pri kojení núti mamičku dopĺňať tekutiny (pitný režim) prirodzeným spôsobom, laktobacily prechádzajú prirodzene do materského mlieka a priaznivo ovplyvňujú stolicu kojenca.

Pre zdravé prostredie pošvy je nevyhnutná prítomnosť laktobacilov. Prostredie zažívacieho traktu sa môže prejaviť nadbytkom entero a koliformných baktérií. Tie môžu napádať urogenitálny trakt so všetkými negatívnymi dôsledkami, čo môže vyvolávať bolesť v podbrušku, výtoky, atď. Následná liečba antibiotikami nie je v tomto prípade ideálna. Laktobacily patria medzi základné látky v prevencii týchto problémov.

Psyllium PLUS / Bificol je veľmi vhodný aj pri užívaní antibiotík, ktoré znižujú množstvo laktobacilov a vláknina chráni črevnú stenu pred lokálnym pôsobením antibiotík.