Inulín vláknina z čakanky

vlaknina-inulin001Inulín je čisto prírodný uhľohydrát, ktorý sa získava extrahovaním z koreňa čakanky (Cychorium intibus). Čakanka má prirodzene vysoký obsah inulínu v koreni. Pri pestovaní čakanky sa nepoužíva žiadna GMO technológia.


Inulín ako diétna vláknina nedokáže byť strávená v zažívacom systéme človeka. Dostáva sa do tráviaceho traktu v neporušenom stave a ovplyvňuje zloženie a konzistenciu v žalúdku a čreve, rýchlosť vyprázdňovania.

 

 

Inulín prechádza nezmenený až do hrubého čreva, kde je fermentovaný baktériami v organizmoch črevnej makrobiálnej flóry. Počet lactobacilov a Bifidobactérií sa zvýši vylúčením patogénnych baktérií. Tento efekt je známy ako probiotický účinok inulínu. Rozmnoženie zdravšej črevnej mikroflóry zlepšuje činnosť čriev, a teda aj zdravie konzumenta.

Čítať ďalej...

MULTI DRINK 200 g

vyzivivy doplnok nature multidrink mNápoj s bioaktívnym kolagénom, luteínom s zeaxantínom, vlákninou a vitamínmi pre udržateľnú mobilitu a zrak.

 

Multifunkčný nápoj novej generácie, kde dochádza k synergii vstupných látok a výsledkom je kĺbna výživa a starostlivosť o pohybový aparát.

 

Multi drink sa skladá z látok, ktoré majú preukázateľný účinok na náš organizmus. Je vhodné ho používať pri starnutí, nadváhe a nedostatku pohybu, športovej aktivite, aj intenzívnej.

 

Kolagén – bioaktívny kolagén peptid – je špeciálne upravený kolagén, ktorý neprechádza tráviacim traktom, ale vstupuje priamo do krvi. To je zásadný rozdiel od bežných kolagénov, ktoré musí tráviaci trakt najskôr spracovať, lebo kolagén je čistá bielkovina. Prispieva k normálnemu udržiavaniu kostí a chrupaviek stimuláciou buniek tvoriť kolagén a proteoglykany. Chrupavka je tvorená 70 % kolagénu a 25 % proteoglykánov.

Čítať ďalej...

Psyllium SLIM psyllium + chitosan

Psyllium-Slim

Pre ľudský organizmus a pre udržanie zdravého hrubého čreva je rozhodujúca denná konzumácia rozpustnej a nerozpustnej vlákniny.

Psyllium SLIM je výživový doplnok vyrobený z vlákniny a chitosanu.

Psyllium je rozpustná vláknina získaná spracovaním Skorocelu indického, ktorá v tráviacom trakte absorpciou tekutín zväčší svoj objem 10 – 15-krát a vytvorí gél, ktorý viaže jedovaté látky pochádzajúce z metabolizmu a čistí tráviaci trakt, priaznivo ovplyvňuje stolicu, prečisťuje hrubé črevo, zlepšuje priechodnosť čriev.

Chitosan je prírodná vláknina získaná z morských živočíchov, je nevstrebateľný polysacharid s kladným nábojom, čo spôsobuje schopnosť viazať na seba tuk z prijatej potravy, je bez kalorickej hodnoty. Chitosan prispieva k udržovaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, pri dennom príjme 3 g.

 

Čítať ďalej...

Ryžová vláknina

ryzova-vlakninaRyža - jedna z najpestovanejších plodín na svete. Jej významná nutričná hodnota je známa viac ako 10 000 rokov. Ryžová vláknina, ktorá tvorí obal ryžového zrna, obsahuje minimálne 25% vlákniny, proteíny, tuky, kde 80 % tvoria nenasýtené mastné kyseliny a iné bioaktívne látky, ďalej stráviteľné uhľohydráty (hlavne škroby), vysoký obsah vitamínov B, minerálne látky (hlavne horčík) a je bohatá na antioxidanty (vitamíny, flavonoidy, karotenoidy, gama-oryzanol).

Ryžová vláknina je hypoalergénna, vhodná pre bezlepkovú potravu. Prispieva k lepšiemu tráveniu a má výborný chuťový profil.
Proteín obsiahnutý vo vláknine má jeden z najkomplexnejších aminokyselinových profilov v porovnaní s ostatnými obilninami. Ryžový proteín je známy ako hypoalergénny zdroj proteínov.
Ryžový škrob má neutrálnu chuť a je výborne stráviteľný.
Ryžová vláknina je bohatá na vitamíny skupiny B, hlavne B1 (tiamín) a B3 (niacín).

Čítať ďalej...