Sójový nápoj sója estrogén

estrogenSója a izoflavóny pre naše zdravie

Sója je plodina, ktorá obsahuje proteíny, nenasýtené mastné kyseliny, izoflavóny (daidzin a genistin). Izoflavóny sú látky s účinkami podobnými ženskému hormónu estrogénu. V dostatočnej koncentrácii vyvolávajú pozitívne estrogénové efekty bez negatívnych účinkov. Sójové izoflavóny sa významne líšia od syntetických estrogénov v tom, že sú ľahko štiepiteľné, neukladajú sa v tkanivách a v tele nezostávajú dlho.

Vedci preukázali, že strava bohatá na sóju a sójové estrogény má vplyv na srdcovo-cievne choroby (zabránenie oxidácie LDL cholesterolu a zvýšenie hladiny HDL cholesterolu, zníženie krvného tlaku), osteoporózu, memopauzu, potlačenie stresovej odpovede, zhubné choroby (rakovina prsníka), má pozitívne účinky pri predchádzaní starnutia pleti a pokožky .

 


Sójaestrogén je výrobok, ktorý obsahuje izoflavón (rastlinný estrogén vo zvýšenej koncentrácii, ktorý je získaný ako výťažok zo sójových bôbov), inulín (prebiotikum zvyšujúce biologickú dostupnosť sója estrogénu), sójovú bielkovinu, vápnik a vitamín D. Týmto zložením sa líši od bežne dostupných výrobkov, výrobok ako aj jeho receptúra sú chránené Úradom priemyselného vlastníctva SR.

Na prípravu 100 ml nápoja použijeme 10 g prášku ( 1 polievková lyžica),ktorú doplníme do 100 ml teplou alebo studenou vodou a zamiešame. Na prípravu studeného nápoja použijeme mixér.

 

Dávkovanie:

Pri riedení ( 100g = 1 l ) 0,5 l nápoja obsahuje cca 120 mg fytoestrogénu. Doporučená udržiavacia denná dávka je 70 - 80 mg fytoestrogénov. Pre zvýšenie účinnosti a pri intenzívnejšom pôsobení doporučujeme dennú dávku 100 - 120 mg/deň. Dávku treba prispôsobiť fyzickej zaťaženosti organizmu,užívať dvakrát denne.

 

Výživové vplyvy užívania sója estrogénu

  • zmiernenie negatívnych príznakov menopauzy
  • pozitívne estrogénové efekty, korekcia hormonálnej nerovnováhy
  • zmiernenie znižovania hustoty kostného tkaniva, osteoporózu
  • prevencia rakoviny prsníka (genistein - antikarcinogén)
  • silné antioxidačné účinky - lapač voľných radikálov
  • napomáha znížiť potrebnú dávku inzulínu pri cukrovke typu 2
  • podpora pri predchádzaní starnutia pleti a pokožky (zvýšenie elasticity bunky).

Balenie

Vyrába sa v 350g baleniach.


Distribúcia

Tento výrobok žiadajte v lekárňach a obchodoch zdravej výživy. Pokiaľ lekáreň tento výrobok nemá nebojte sa požiadať o objednanie.